Беласица утре го пречекува Малеш

Екипата на Беласица утре на „Младост“ го пречекува Малеш од Берово во натпревар од 20. коло. Беласица на овој натпревар важи за апсолутен фаворит, поради далеку подобрата игра, атмосвера која владее во тимот, како и мотивот на фудбалерите.

14333613_765315980277151_1761538924284977616_n

Во досегашниот тек од лигата струмицачни забележаа 16 победи, едно реми и еден пораз, со што се на првото место на табелата со вкупно 49 освоени бодови.

Нивниот утрешен противник кој доаѓа од Берово се наоѓа на 12-тото место на табелата со 16 освоени бодови. Беровци во досегашниот тек од лигата имаат забележано пет победи, едно реми и дури 11 порази.

Натпреварот се игра со почеток од 15 часот.

Comments are closed.

POP