Тиверија загуби од Василево

Екипата на Тиверија на домашен терен загуби од Василево со резултат од 0:2 во натпревар од 20. коло.

14344800_1765947420328856_1060474556283153509_n

Тиверија по овој пораз се сели повторно на 10-тото место на табелата со 20 бода, додека Василево сега е на деветтото место со 21 бод.

Во следното коло Тиверија патува во Пехчево каде ќе му гостува на Кит-Го, во натпревар каде домаќините се фаворити, додека Василево на домашен терен е домаќин на Осогово и овдека гостите се апсолутни фаворити.

 

Comments are closed.

POP