Беласица против Малеш, Радово гостува во Радовиш

Првопласираната Беласица во натпревар од 20. коло од Третата лига – Исток на домашен терен ќе ги одмери силите против Малеш од Берово. Во овој натпревар струмичкиот клуб е апсолутен фаворит кој досега има исход од 16 победи, еден пораз и едно реми.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Беровци со 16 бода се на 12-тото место на табелата со пет победи, едно реми и 11 порази.

Напредок Радово гостува во Радовиш кај второпласираната Плачковица. Во овој натпревар домаќините се апсолутни фаворити и се очекува нивна сигурна победа.

 

Comments are closed.

POP