Академија Пандев против Турново во 18. коло од Втората лига

Лидер на табелата Академија Пандев во директен дуел со ланскиот прволигаш Хоризонт Турново во натпревар од 18. коло од Втората лига.

Akademija Pandev - Novaci 04.03.2017 3

Академијата во овој натпревар е фаворит пред се заради далеку подобрата игра, мотивот, како и атмосверата која владее во овој клуб. Во досегашниот дек од сезоната лидерот на табелата има исход од 14 победи, едно реми и два сезонски порази.

Турновци во досегашниот тек од лигата имаат пет победи, исто колку што и порази, додека на седум натпревари одиграле нерешено.

Овој натпревар се игра во сабота со почеток од 14 часот.

Comments are closed.

POP