Тиверија загуби од Рудар во Пробиштип

Рудар со резултат од 2:0 ја победи Тиверија и ја оствари четвртата сезонска победа. Клубот од Пробиштип одигра одличен натпревар и дојде до конечно посакуваната победа.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Рудар и понатаму останува на претпоследното место со 14 бода, исто колку што има и Слога која е на 13-тото место. Тиверија е на деветтото место со 18 бода.

Во следното коло Тиверија е домаќин на Василево и овој натпревар ќе биде доста возбудлив за струмичани, додека Рудар е гостин на Осогово.

Comments are closed.

POP