Напредок Радово декласиран на домашен терен од Саса

Екипата на Напредок од Радово вчера на домашен терен загубија убедливо од Саса со резултат од 1:4. Саса по оваа голема победа останува на третото место на табелата со 40 бода, со што има еден бод предност пред Осогово кој е четври на табелата.

12936590_852499904877315_105408266427640911_n

Напредок Радово со 21 бод сега се сели на осмото место на табелата.

Во следното коло Напредок Радово госува во Радовиш кај Плачковица, во натпревар во кој домаќините се апсолутни фаворити, додека Саса има слободно коло.

Comments are closed.

POP