Василево убедлив против Работник Џумајлија

Фудбалерите на Василево денес на домашен терен со резултат од 3:1 убедливо го победија Работник Џумајлија во натпревар од 19. коло од Третата лига – Исток.

14183821_1845507285677369_5352376143345777888_n

Василево сега на табелата направи скок од едно место, па така сега тие се пласирани на 11-тото место со 18 бода, додека Работник останува на десеттото со исто толку бодови.

Во следното коло Василево гостува кај Тиверија, додека Работник е домаќин на Кит-Го.

Comments are closed.

POP