Турново го победи Металург на домашен терен

Екипата на Хоризонт Турново со 2:0 го совлада Металург во натпревар од 17. коло од Втората лига.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016 4

Турновци одиграа одличен натпревар и дојдоа до важните три бода со што сега нивната разлика во однос на петто пласираниот Металург е само 1 бод.

Во следното коло Турново игра против првопласираната Академија Пандев, додека Металург на домашен терен против Велазерими ќе ги одмери силите.

 

Comments are closed.

POP