Скопје и го нанесе вториот сезонски пораз на Академија Пандев

Екипата на Скопје на вчерашниот натпревар од 17. коло од Втората лига со 3:2 и го нанесе вториот сезонски пораз на Академија Пандев.

Скопјани по оваа значајна победа остануваат на втората позиција со 33 бода, додека клубот од Струмица и понатаму е лидер на табелата со 43 бода.

Akademija Pandev - Ljubanci Kavadarci

Во следното коло Академија Пандев ќе игра против Хоризонт Турново, во натпревар во кој што Академијата е фаворит, додека Скопје гостува во Неготино кај тимот на Вардар Неготино.

Колото ќе биде комплетирано денес.

Comments are closed.

POP