Тиверија гостува кај Рудар

Фудбалерите на Тиверија во натпревар од 19. коло гостуваат во Пробиштип кај екипата на Рудар која е на 14-тото место на табелата со 11 бода.

Натпреварот се итре утре со почеток од 14 часот на градскиот стадион во Пробиштип.

14344800_1765947420328856_1060474556283153509_n

Тиверија е девета на табелата и со победа може да се искачи на седмото место на табелата.

Comments are closed.

POP