Напредок Радово домаќин на Саса

Напредок Радово утре на домашен терен ја пречекува Каменица Саса во натпревар од 19. коло од Третата лига – Исток.

13001087_1066294163436808_4711979504885987129_n

Гостите играат во одлична форма и тоа ги прави фаворити во овој натпревар, но од друга страна Радово ќе ја искористе предноста што игра на домашен терен и пред своја публика.

Саса е трета на табелата и е потребна победа за да го задржи третото место, но и да ја задржи или намали предноста во однос на второпласираната Плачковица. Напредок Радово е седми на табелата со 21 бод.

Comments are closed.

POP