Василево го пречекува Работник Џумајлија

Василево на домашен терен го пречекува Работник Џумалија во натпревар од 19. коло од Третата лига – Исток.

14183821_1845507285677369_5352376143345777888_n

Фудбалерите на Василево ќе ја искористат предноста што играат пред својата публика и на домашен терен, за да дојдат до шестата победа која може да ги искачи до десеттото место на табелата.

Работник со победа може да дојде до седмото место.

Comments are closed.

POP