Беласица утре гостува во Пехчево кај Кит-Го

Беласица утре патува во Пехчево каде силите ќе ги одмери со Кит-Го во натпревар од 19. коло од Третата лига – Исток.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Беласица е прва на табелата со 48 освоени бодови, додека домаќините на овој натпревар се наоѓаат на шесттото место на табелата и со победа може да се искачат на петтото место на табелата.

Беласица е фаворит на овој натпревар, но Кит-Го ќе ја искорити предноста што игра на домашен терен и пред своја публика.

 

Comments are closed.

Capture