Хоризонт Турново домаќин на Металург

Фудбалерите на Турново во недела на „Кукуш“ силите ќе ги одмерат со ланскиот прволигаш Металург во натпревар од 17. коло од Втора лига.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016

Турново во последните неколку кола игра во многу лоша форма а тоа се потврдува со неколкуте порази, а особено оној од Тиквеш кавадарци. Остануваат и понатаму на шестото место на табелата со 19 бода, но екипите од долниот дел почнаа пополека да ги достигнуваат 19-те бода на Турновци.

Металург е петти со 23 бода и игра во подобра форма.

Натпреварот се игра со почеток од 14 часот.

Comments are closed.

Capture