Академија Пандев гостува кај Скопје

Првопласираната Академија Пандев во недела гостува кај Скопје во натпревар од 19. коло од Втората лига.

Akademija Pandev - Ljubanci Kavadarci

Струмичкиот клуб е фаворит во овој натпревар пред се поради далеку подобрата форма во која игра, но домаќините ќе ја искористатпредноста што играт на домашен терен и пред својата публика.

За Скопје е многу важна победата, само така ќе може да ја задржат втората позиција, бидејќи третопласираниот Еуромилк гостува во Кичево кај Велазерими па при нерешен резултат или победа Скопје ќе го загуби второто место кое води директно во Првата лига, затоа скопјани мораат да дојдат до победа или да се надеваат дека Еуромилк ќе загуби во Кичево.

Натпреварот се игра со почеток од 14 часот.

Comments are closed.

POP