Најава на 19. коло од Третата лига – ИСТОК

Во недела со почеток од 14 часот започнува 19. коло од Третата лига – ИСТОК. Напредок Радово на домашен терен го пречекува тимот на Каменица Саса, додека Малеш во Берово ја пречекува второпласираната Плачковица.

14572144_777972542344828_990490264080185033_n

Лидер на табелата Беласица гостува во Пехчево кај Кит-Го. Василево на „Цар Самоил“ силите ќе ги одмери против Работник Џумајлија, Рудар во Пробиштип ја пречекува Тиверија.

Последниот натпревар за оваа коло се игра во Делчево помеѓу Брегалница и Осогово.

 

Comments are closed.

Capture