Тиверија со убедлива победа ја декласира Брегалница Делчево

Екипата на Тиверија на домашен терен славеше убедливо со високи 5:2 над Брегалница Делчево во натпревар од 16. коло од Третата лига – Исток.

13001087_1066294163436808_4711979504885987129_n

Тиверија беше пресилна за екипата на Брегалница од Делчево. Домаќините по оваа значајна и сигурна победа се искачија на деветтото место на табелата со 20 бода.

Гостите од Делчево со пораз си заминаа дома и од седмоттото место се пресилија на осмото место со 21 освоен бод.

Во следното коло Тиверија гостува во Пробиштип кај Рудар, додека Брегалница Делчево е домаќин на амбициозниот Осогово од Кочани.

Comments are closed.

POP