Напредок Радово со минимален пораз на гостувањето во Виница

Напредок Радово со минимален пораз од 2:1 се врати од гостување од Виница кај екипата на Слога.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Слога ја искористи предноста што играше на домашен терен и пред својата публика и дојде до посакуваната четврта победа оваа сезона. По победата клубот од Виница останува и понатаму на 13-тото место со 14 бодови.

Напредок од Радово по минималниот пораз е на седмата позиција со 21 бод.

Во следното коло Напредок Радово има тежок натпревар, на домашен терен ја пречекува Саса, додека Слога има слободно коло.

Comments are closed.

POP