Академија Пандев со нова победа и тоа над Металург

Екипата на Акдемија Пандев не знае за пораз, на денешниот натпревар славеше со 2:0 против ланскиот прволигаш Металург.

„Металурзите“ беа преслаби за струмичани и дома заминаа со пораз.

Akademija Pandev - Novaci 04.03.2017 2

Струмичкиот клуб е прв на табелата со 43 бода, додека Металург останува со 23 бода на петтото место на табелата, а сега Хоризонт Турново има можност со победа утре да се доближи на еден бод негатива.

Во следното коло ќе го проследиме и дерби на натпреварот помеѓу Скопје – Академија Пандев. Овој натпревар ќе биде најинтересен за сите гледачи и ќе привлече најголеми внимание кај љубителите на двата клуба но и кај љубителите на фудбалот.

Металург во следното коло му гостува на Хорзионт Турново.

Comments are closed.

POP