Беласица на „Младост“ ја пречекува екипата на Василево

Во недела во рамките на 17. коло од Третата лига – Исток се игра натпреварот помеѓу екипите на Беласица и Василево.

14463285_773521602789922_242531014864878816_n

Првопласираната Беласица на „Младост“ е апсолутен фаворит во овој натпревар кој се игра со почеток од 14 часот.

Василево по 16 одиграни натпревари се наоѓа на долниот дел од табелата, односно на 12-тото место на табелата со 15 освоени бодови.

 

Comments are closed.

POP