Турново загуби на вчерашниот натпревар од Тиквеш Кавадарци

Екипата на Турново дефинитивно игра во полоша форма од онаа во есенскиот дел тоа се докажа и на вчерашниот натпревар.

Фудбалерите на Турново со резултат од 1:2 на домашен терен загубија од екипата на Тиквеш Кавадарци која е пласирана на последното место.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016 5

Турново останува на шестата позиција на табелата со 19 освоени бодови, додека клубот од Кавадарци и понатаму е на последното 10-то место на табелата со 10 освоено бодови, но со шанса да ја избегне опасната зона доколку во следното коло оствари триумф.

Во следното коло Турново има тешко гостување кај Еуромилк, каде домаќините се фаворити, додека Тиквеш во Кавадарци ќе го пречека Велазерими каде ќе може да се проследи интересен натпревар.

Comments are closed.

POP