Василево на домашен терен претрпе пораз од Плачковица

Василево на свој терен доживеа пораз (1:3) од пресилната Плачковица. Радовишани играа во одлична форма, од натпревар во натпревар се подобри и подобри со што беа пресилни за Василево.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Радовишкот клуб ја задржува втората позиција со 39 бода и сега има предност од 5 бода во однос на второпласираната Саса.

Василево останува на 12-тото место со 15 освоени бодови.

Во следното коло Василево има тешко гостување кај Беласица на „Младост“, додека Плачковица во Радовиш ќе го пречека Кит-Го од Пехчево.

Comments are closed.

POP