Беласица со убедлива побега го прегази Рудар во Пробиштип

Екипата на Беласица вчера на гостувањето во Пробиштип со високи 0:5 убедливо го победи Рудар.

14333613_765315980277151_1761538924284977616_n

Фудбалерите на Беласица со 45 бода на табелата се првопласирани додека Рудар е на 14-тото место на табелата со само 10 освоени бодови.

Во следното коло Беласица на домашен терен силите ќе ги одмери со Василево, додека Рудар гостува кај Работник Џумајлија.

Comments are closed.

POP