Академија Пандев со минимална но значајна победа против Новаци

Фудбалерите на Академија Пандев на гостувањето кај екипата на Новаци забележаа минимална победа од 0:1 во рамките на 15. коло од Втората лига.

Akademija Pandev - Novaci 04.03.2017 3

Академијата е првопласираната и бодовната разлика во однос на второпласираниот Скопје ја зголеми на 13 бодови, со што со сигурност можеме да кажеме дека ќе биде дел од Првата македонска фудбалска лига во следната сезона.

Новаци по поразот е четврти на табелата и е во борбата за освојување на второто место на табелата кое што води дирекно кон Првата лига.

Во следното коло Академија Пандев на домашен терен игра против Металург.

 

Comments are closed.

POP