Хоризонт Турново утре на домашен терен против Тиквеш Кавадарци

Екипата на Хоризонт Турново утре го има натпреварот од 15. коло од Втората лига на домашен терен против Тиквеш Кавадарци, каде Турновци влегуваат како фаворити во овој натпревар.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016 5

Турново есенскиот дел од сезоната го заврши на шесттото место со 19 бода иако имаше реални шанси да биде место погоре. Клубод од Кавадарци е последен на табелата со само 7 освоени бодови со шанси најмногу сезонава да ја достигне осмата позиција.

Натпреварот се игра утре на „Кукуш“ со почеток од 14часот.

Comments are closed.

POP