Крвава тепачка во Турското маало во Струмица

До голема тепачка со ножеви и секири дошло денес во предвечерните часови во Турското маало во Струмица, во близина на џамијата пишува ФОКУС.

tepackaНемилиот настан се случил помеѓу две семејства кои што биле во роднинска врска, а нивното меѓусебно нетрпение траело веќе извесен период.

На место на настанот биле присутни повеќе полициски возила, имало и потешко повредени лица, а од МВР најавуваат повеќе детали во тек на утрешниот ден.

извор. ФОКУС

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o