Струмичанец под сомнение за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги

СВР Струмица поднесе кривична пријава против С.Т. (48) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. На 16.09.2016 година од страна на полициски службеници извршен е претрес во домот на пријавенот, каде се пронајдени и одземени две растенија канабис сатива, 26 гранки канабис сатива и 59,8 гр. марихуана. growing-cannabis-hands

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o