Струмичанец заработи кривична пријава за силување

СВР Штип поднесе кривична пријава против Р.Џ. (26) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено  кривично дело „силување“. На 29.12.2016 година, додека пријавениот  бил на  издржување казна  затвор во КПД – Штип , околу 03.00  часот во ќелијата каде што бил сместен сакал да изврши сексуален чин над друг осуденик Т.М. (31) од Струмица. силување-520x294

 

Comments are closed.

Capture