Струмичанец се здоби со кривична пријава за дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“

Како што стои во дневниот билтен на МВР, секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика поднесе кривична пријава против К.Т. (44) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „производство и дистрибуција на детска порнографија“. На 21.06.2015 година Секторот регистрирал сомнителна активност на корисник со македонска ИП адреса, кој презема електронски материјали со компромитирачка содржина.skandalozno

На 05.05.2016 година извршен е претрес во домот на пријавениот од каде е одземена компјутерска опрема со компромитирачки записи. – пишува во дневниот билтен на МВР.

Comments are closed.

POP