ЖФК Тиверија Струмица го освои првиот КУП НА КАРНЕВАЛОТ СТРУМИЦА 2017

Во финалето кое се одигра денес клубот  ЖФК Тиверија Струмица  го совлада шампионот на Црна Гора ЖФК Брезница Пљевља со резултат 3:0.

Стрелци за тимот на Тиверија беа: Димоска 17, Велкова 36, Николовска 42.16864091_1121470437982407_3563367236118122555_n

Во натпреварот за трето место екипата на Спортика од Бугарија беше подобра од Селекцијата на Тракија Грција со резултат 3:2

Comments are closed.

Capture