Струмица го совлада Пелистер

Струмица славеше над екипата на Пелистер со 66-64.

Двата тима беа елиминирани од Купот на Македонија и ќе бидат дел од плејаут натпреварувањето во првенството, па не е изненадување што мечот мина во израмнета игра и битка се до самиот финиш.

Јокиќ со 18 и Богоев со 15 поени беа најефикасни кај Струмица, додека најдобри стрелци на Пелистер при новиот пораз на битолчани беа Анакиевски со 19 и Фил со 17 постигнати поени.kk-strumica1

Comments are closed.

POP