Струмичанец повреден во сообраќајна незгода на магистралниот пат Штип – Рaдовиш има тешко повредени

Вчера околу 10 и 15 часот на магистралниот пат Штип-Радовиш, се случила сообраќајна незгода во која моторното возило „Тојота Јарис“ со струмички ресгистарски ознаки, управувано од Т.П 55- годишен од село Сушица-Струмица, удрил во  предната отворена лева врата од моторното возило „Рено Меган“, запрено поради дефект, како и во возачот на возилото М.В 60- годишен од Струмица.soobrakajka-1

По ова моторно возило „Мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.В 22- годишен од Штип, удрило во задниот дел од моторното возило „Тојота“.

По незгодата возачот на моторното возило „Рено“- М.В е пренесен во клиничка болница- Штип каде му се констатирани тешки телесни повреди (фрактури на 2 пршлени) и по укажаната лекарска помош е префрлен во Ургентниот центар во Скопје.

Во времето од 11,30 до 14,30 часот за време на вршење на увидот од екипа од Секторот за внатрешно работи од Штип во присуство на Јавен обвинител, сообраќајот бил во прекин.

Comments are closed.

Capture