Струмичанецот Томче Илиев пред потпис со хрватскиот лидер Ријека ?!

Тој е роден во Струмица, а ги помина сите катеории во тимот на Хоризонт Турново, беше дел од историскиот успех на клубот во Европа Лигата, а сега е пред потпис со Ријека. – пишува Суперспортtomce iliev

Имено, лидерот на табелата во хрватскиот шампионат, веќе подолго време е во потрага по десен бек, па во младиот Томче Илиев гледаат перспектива и фудбалер кој ќе ја пополни таа празнина.

Во Ријека настапува и нашиот репрезентативец Стефан Ристовски, па ако се оди според планот утре Илиев, треба да потпише долгогодишен договор со клубот и да стане уште еден македонски играч кој ќе заигра во Хрватската Прва Лига.

Comments are closed.

43040899_919171741622888_1449774753454751744_o