Тешка сообраќајна несреќа на излезот од Струмица

Вчера во 17:00 часот на магистралниот пат Струмица – Ново Село на излезот од Струмица пред бензинската пумпа, се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил „БМВ 316“ со бугарски национални ознаки, управувано од Т.П.(32) од Струмица и работна машина за сечење на дрва, управувано од Е.Ш.(31) од Струмица.soobrakajka

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле Е.Ш. и сопатникот Д.А.(31) од Струмица, на истите им е укажана лекарска помош во Медицинскиот центар во Струмица, по што Е.Ш. е задржан на понатамошно лекување додека Д.А. е пуштен на домашно лекување.

Увид на лице место извршила екипа од Полициската станица во Струмица.

Comments are closed.

POP