Турново ремизираше во Неготино

Екипата на Хоризонт Турново ремизираше денес на гостувањето во Неготино кај Вардар играјќи 0:0.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016 2

По оваа реми и неискористената можност на Турновци за победа и нови три бода, Хоризонт од Турново е на шесттото место на табелата со 18 освоени бодови.

Пролетниот дел од сезоната Турново ќе го стартува на „Кукуш“ против Љубанци 1974 Кавадарци каде се апсолутни фаворити.

 

Comments are closed.

POP