Академија Пандев со минимална победа над Еуромилк

Екипата на Академија Пандев со 1:0 славеше на домашен терен против Еуромилк во натпревар од 14. коло од Втората лига.

Akademija Pandev - Teteks - 4 kolo

Академијата по оваа победа останува на врвот на табелата со 37 бода и бодовната предност ја зголеми на 11 бода.

Оваа беше последното коло од есенскиот дел од лигата, следното коло се игра на 25.02.2017 година, каде Академија Пандев ќе гостува кај Новаци.

Comments are closed.

POP