КК Струмица денес гостува кај Кожув

Кошаркарите на Струмица денес во натпревар од треттото коло од Првата кошаркарска лига гостуваат кај екипата на Кожув.

Натпреварот се игра со почеток од 19:00 часот.

kk-strumica1

КК Струмица во првите две кола забележа една победа над Вардар и еден пораз од Работнички додека Кожув, претрпи два порази од Фени Индустри и Куманово.

Останатите двојки за денес се Работнички – Вардар, Пелистер – Фени Индустри, додека АВ Вардар и Куманово играа вчера, каде Кумановци забележаа победа од 66:96.

Comments are closed.

Capture