Струмица на четврттото место по две одиграни кола во првата кошаркарска лига

КК Струмица по двете одиграни кола од првата кошаркарска лига го зазема четврттото место со три освоени бодови.

По победата во првото колод над Вардар со резултат од 64:57, во саботата КК Струмица го доживеа и првиот пораз од Работнички со резултат од 68:85.

kk-strumica-640x480

На првото место е Работнички со 4 бода, исто колку што има и Фени Индустри.

Третопласираниот Пелистер има три бода, исто колку што има Струмица, АВ Охрид, Куманово 2009, додека Кожув и Вардар ја делат седмата позиција со по 2 освоени бодови.

Следноото коло се игра на 30 ноември.

Comments are closed.

Capture