Напредок Радово го победи фаворитот Овче Поле

Екпата на Напредок од Радово на домашен терен со резултат од 3:2 го победи фаворитот од Свети Николе, тимот на Овче Поле.

12936590_852499904877315_105408266427640911_n

Ова е многу значајна победа за Напредок, и новите три бода. По оваа победа сега тимот од Радово е на седмото место на табелата со 21 бод и е во борба за некое од погорни места, каде има реални шанси со добра игра да се наметне за конкурент за некое од погорните места.

Овче Поле по поразот се сели на четврттото место со 28 бода.

Comments are closed.

POP