Беласица го доби дуелот со Осогово

Екипата на Беласица со резултат од 2:0 го доби дерби дуелот со Осоговор од Кочани на домашен терен.

14463285_773521602789922_242531014864878816_n

Беласица доби три нови значајни бодови и ја задржува бодовната предност пред второпласираната Плачковица од Радовиш која изнесува 6.

Осогово останува на петтото место на табелата со вкупно 27 бода.

 

Comments are closed.

Capture