Утре се игра 13. коло од Втората лига

Утре со почеток од 13:00 часот ќе се одигра 13. коло од Втората македонска фудбалска лига.

Akademija Pandev - Goblen 25.05.2016

Првиот натпревар ќе се одигра во Тетово, помеѓу екипите на Тетекс и Академија Пандев.

Велазерими на домашен терен ќе го пречека Новаци, додека Хоризонт Турново на „Кукуш“ силите ќе ги одмери со Скопје.

Металург е фаворит во натпревар против Вардар Неготино, додека Еуромилк е апсолутен фаворит против Љубанци 1974 Кавадарци.

Comments are closed.

POP