Тиверија со најлоша позиција, 12 место во третата лига – Исток

Екипата на Тиверија моментално ја има најлошата позиција од почетокот на лигата. По 14 одиграни кола, струмичкиот клуб е на 12-тото место на табелата со вкупно 14 осовени бодови.

14333613_765315980277151_1761538924284977616_n

Фудбалерите на Тиверија во досегашниот тек од лигата забележале 4 победи, две ремиа и дури седум порази, при што постигнале 18 погодоци, а примиле 26.

Во следното коло, Тиверија гостува кај незгодниот Работник Џумајлија, тим кој моментално е на деветтото место на табелата со вкупно 17 бода.

Comments are closed.

Capture