Беласица на првото место во Третата лига – Исток

Струмичкиот клуб Беласица е на првото место во Третата лига – Исток по одиграни 14. кола.

14199283_763773143764768_8236141470506263767_n

Фудбалерите на Беласица во досегашниот тек имаат забележано 12 победи и еден пораз и имаат освоено вкупно 36 бода, со што имаат 6 бода предност пред второпласираната Плачковица од Радовиш.

Екипата на Беласица има постигнато најмногу погодоци, вкуно 64, додека примиле само 6.

Во следното коло Беласица на домашен терен го пречекува незгодниот Осогово од Кочани.

Comments are closed.

POP