Академија Пандев првопласирана во Втората лига со 9 бода предност

Екипата на Академија Пандев по 12. одиграни кола е на првото место на табелата со вкупно 31 бода и предност од 9 бода во однос на второпласираниот Еуромилк.

Akademija Pandev - Teteks - 4 kolo

Во досегашниот тек од лигата, струмичкиот клуб има забележано 10 победи, еден пораз и едно реми.

Фудбалерите на Академија Пандев се најефикасни, односно имаат постигнато најмногу погодоци, вкупно 33, додека примиле само 9 погодоци.

Во следното коло Академија Пандев гостува кај Тетекс.

 

Comments are closed.

POP