Напредок Радово поразен на гостувањето кај Малеш

Екипата на Напредок од Радово на гостувањето во Берово кај Малеш загубија со резултат од 3:1.

12936590_852499904877315_105408266427640911_n

По овој пораз Напредок Радово останува на осмото место на табелата со вкупно 18 освоени бодови, додека Малеш од Берово е на 11-тото место со 15 бода.

Во следното коло Радово има тежок натпревар, на домашен терен го пречекува третопласираниот Овче Поле од Свети Николе.

Comments are closed.

Capture