Василево го прегази Конче Бирлик со убедлив резултат

Екипата на Василево на гостувањето кај Конче Бирлик славеше со резултат од 0:3.

FK Vasilevo 3

По победата Василево се искачува на 10-тото место со вкупно 17 бода и е во борба за високото шестто место на табелата, го делат 2 бода. Конче Бирлик е на дното од табелата и единствен тим кој нема освоени ниту еден бод.

Во следното коло Василево патува во Виница кај Слога, каде има реални шанси за победа и за нови 3 значајни бодови.

Comments are closed.

Capture