Беласица ја победи Тиверија

Екипата на Беласица со резултат од 1:2 ја победи Тиверија, во натпревар од 14. коло од Третото лига – Исток.

14463285_773521602789922_242531014864878816_n

Беласица по оваа победа останува на првото место на табелата со 6 бода предност во однос на второпласираната Плачковица.

Во следното коло Беласица на домашен терен го пречекува Осогово од Кочани, тим кој моментално е пласиран на петтото место на табелата со вкупно 27 бода.

Comments are closed.

POP