Утре се игра 14. коло од Третата лига – Исток

Утре со почеток од 13 часот ќе се одигра 14. коло од Третата лига – Исток.
Првиот натпревар ќе се одигра во Свети Николе, помеѓу домаќинот Овче Поле и Работник Џумајлија.

FK Vasilevo 4

Во Струмица, Тиверија и Беласица ќе ги одмерат силите, додека во Кочани ќе се одигра дербито на колото, помеѓу Осогово и Плачковица од Радовиш.

Брегалница во Делчево ќе ја пречека Саса, додека Рудар на домашен терен ќе се обиде да дојде до третата победа против Слога, со што би се искачил на 13-тото место и ќе се бори за 12-тото место на табелата заедно со беровски Малеш.

Конче Бирлик е домаќин на Василево, каде гостите се фаворити, додека во Берово Малеш ќе го пречека незгодниот Напредок од Радово.

 

Comments are closed.

POP