Турново го прегази Новаци на гостински терен

Екипата на Хоризонт Турново денес на гостувањето кај Новаци славеше со висок резултат од 0:4.

Turnovo - Metalurg 15.05.2016

Хоризонт од Турново по убедливата победа се искачува на петтото место на табелата со вкупно 17 освоени бодови, додека Новаци се сели на четврттото место на табелата со вкупно 21 бод.

Во следното коло Хоризонт Турново на својот „Кукуш“ го пречекува Скопје. Оваа за Турновци ќе биде тежок натпревар.

Comments are closed.

Capture