Денес се игра 12. коло од Втората лига

Денес со почеток од 13 часот се игра 12. коло од Втората македонска фудбалска лига.

Првиот натпревар за денес е Академија Пандев и Љубнанци 1974 Кавадарци, каде струмичани се апсолутни фаворити.

Akademija Pandev - Teteks - 4 kolo

Во Неготино, Еуромилк ќе му гостува на Вардар Неготино, каде гостите се фаворити. Скопје и Металург ќе ги одмерат силите, и оваа ќе биде натпреварот на колото.

Новаци го пречекува Хоризонт од Турново, додека Тетекс е домаќин на Велазерими 77.

 

Comments are closed.

POP